«Ліга антитрасту» просить Зеленського ветувати закон про реформу Тендерної колегії АМКУ через шкідливість

14 июня 2021 г., 05:00:31   50   0

3 червня 2021 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та інших законів щодо вдосконалення системи оскарження публічних закупівель» (реєстр. № 5309).

Цим Законом його автори – народні депутати фракції «Слуга народу», пропонують «удосконалити» питання оскарження процедур закупівлі в АМКУ.

В цілому, ми підтримали реформу органу оскарження закупівель, вона давно необхідна і зміни до законодавства про публічні закупівлі мали б спростити роботу як органу оскарження, так і бізнесу, що шукає в АМКУ захисту своїх прав.

Разом з тим, практичне застосування окремих норм Закону не сприятиме підвищенню прозорості процесу оскарження, захисту прав бізнесу та створенню недискримінаційних умов для учасників закупівель.

По-перше, у випадку оскарження тендерної документації суб’єкт оскарження зобов’язаний надавати Тендерній колегії докази порушення прав.

Але ж не всі скарги, які стосуються тендерної документації, можуть бути підтверджені доказами. Нова вимога призведе до додаткових бар’єрів захисту прав бізнесу від зловживань з боку замовників, зменшить привабливість ринку публічних закупівель для приватного сектору економіки та розширить «сіру» зону дискреційних повноважень органу оскарження, що можуть використовуватися з корупційною метою.

По-друге, Закон розширив перелік виключень з під дії Закону «Про публічні закупівлі».

Народний депутат Пушкаренко А.М. запропонував без використання системи Prozorro провести закупівлі робіт з будівництва Великої кільцевої автомобільної дороги навколо Києва.

Це надасть переваги окремим компаніям, та містить корупційну складову, яка полягає у значних ризиках непрозорого розподілення бюджетних коштів.

Підписання президентом цього Закону відкриє «скриньку Пандори» для інших державних замовників, які будуть масово намагатися виводити свої закупівлі з-під дії Закону.

Сподіваємось, що президент врахує ризики шкідливих норм Закону та поверне його до Верховної ради на доопрацювання.

Посилання на лист https://bit.ly/2TateS2

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте