Відповідальності за фатальні рішення ніхто не нестиме: нардепка окреслила головні проблеми закону про референдум

27 января 2021 г., 15:30:00   44   0
Відповідальності за фатальні рішення ніхто не нестиме: нардепка окреслила головні проблеми закону про референдум

На фото нижче – бюлетень для референдуму 1938 року, коли Райх анексував Австрію. "Правильний" варіант по центру й великий – ну, щоб виборець точно не помилився. Тоді за офіційними результатами 99.7% (!) австрійців проголосували за аншлюс

Такими "народними" референдумами ще не раз прикривався Гітлер для зміцнення своєї влади. Теж саме робив і Путін – для анексії Криму й "занулення" своїх президентських термінів.

Референдум – це зручно, бо всю відповідальність несе абстрактний народ – тобто по суті ніхто.

Й ось учора, 26 січня, монобільшість ухвалила новий закон, але в чому його проблема?

• Тепер через референдум можна скасувати будь-який закон. Тобто якщо, наприклад, олігархи не змогли через 16000 правок завалити антиколомойський закон, то їм допоможе референдум. Більшість медій у руках олігархів і проросійських сил, тож вони активно лякатимуть українців Соросом, рептилоїдам і "зовнішнім управлінням". І ті проголосують, як треба. І так можна зробити з будь-яким "незручним" законом.

• Голосувати на референдумах можна як особисто, так і електронно. До слова – швейцарську електронну модель референдуму зламали першого ж дня, тому від неї одразу відмовились. Поки немає ніяких гарантій, що наша система буде надійно захищена – як щодо таємності голосування, так і щодо безпеки персональних даних.

• Референдум можуть скликати "щодо питань загальнодержавного значення", але критерії тут прописані надто широко. Що "впливає на долю всього Українського народу та має загальносуспільний інтерес"? Та майже все: від призначення нового міністра до приватизації стратегічного держпідприємства.

• Реєстрація громадських організацій як "прихильників" та "опонентів" питання референдуму. Можна наштампувати і три тисячі фіктивних ГОшок із назвами "Анти-НАТО" "За мир з РФ" тощо. А потім на Медведчукових каналах  кидатимуться гучними заявами, мовляв, "уже понад 1000 організацій виступили проти інтеграції України в НАТО". І ніхто ж не дивитиметься, що серед них 900 ГО, яких створили тиждень тому. Не кажучи вже про джерела фінансування цих організацій. 

Отже, влада й олігархи використовуватимуть референдуми як інструменти своєї політики. І відповідальність за фатальні рішення ніхто не нестиме, бо голосував "народ".

Соломія БОБРОВСЬКА

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

АТФбанк, Галимжан Есенов и Ахметжан Есимов ответят за семейный схематоз Самрук-Казына / 17.02.2021, 12:00
АТФбанк, Галимжан Есенов и Ахметжан Есимов ответят за семейный схематоз Самрук-Казына
Перестановки в фонде «Самрук-Казына» могут завершиться как в пользу в Ахметжана Есимова, так и напротив — создать сущест… Читать полностью
Записки врача - как Юрий Сороколат довел до развала медицинскую систему Харькова и «залечил» Геннадия Кернеса / 08.02.2021, 12:52
Записки врача - как Юрий Сороколат довел до развала медицинскую систему Харькова и «залечил» Геннадия Кернеса
Директор Департамента здравоохранения Харьковского горсовета — личность в городе известная. Особенно в последнее время, … Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте