В Україні нові правила епіднагляду за інфекційними хворобами: що передбачається

21 января 2021 г., 22:34:00   38   0
В Україні нові правила епіднагляду за інфекційними хворобами: що передбачається

В Україні запрацював затверджений Міністерством охорони здоров’я порядок ведення епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами.

Ним визначено правила, якими мають керуватися, зокрема, медики при виявленні випадків та розслідуванні спалахів інфекційних хвороб.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України. Документ визначає, як медики на “первинці”, підрозділи екстреної медицини, медпрацівники закладів освіти, соціального захисту, оздоровчих закладів беруть участь у проведенні епідеміологічних обстежень поодиноких випадків інфекційних хвороб та в розслідуванні спалахів.

А надавачі вторинної (спеціалізованої) і третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги — беруть участь у проведенні епідеміологічних обстежень випадків інфекційних хвороб та в розслідуванні спалахів за пропозиціями, наданими закладами громадського здоров’я. Згідно з наказом, основними завданнями епідеміологічного нагляду є: моніторинг і оцінка епідемічної ситуації, прогнозування розвитку епідемічного процесу, моніторинг і оцінка профілактичних та протиепідемічних програмних заходів із метою їх раціонального коректування; визначення груп ризику та потреби в цільових профілактичних заходах; оцінка тягаря інфекційних хвороб у структурі загальної захворюваності та смертності населення та на систему охорони здоров’я.

Облік, звітування та епідеміологічний нагляд (спостереження) здійснюється для: вивчення, оцінки і прогнозу санітарно-епідемічної ситуації; виявлення причинно-наслідкових зв’язків між станом здоров’я населення та впливом на нього факторів середовища життєдіяльності; розробки науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття ефективних управлінських рішень у сфері громадського здоров’я.

Зокрема, у наказі визначено, що епідеміологічний нагляд (спостереження) та облік має охоплювати:

Перелік інфекційних хвороб, що підлягають реєстрації; Перелік біологічних патогенних агентів. Цей наказ МОЗ від 30.07.2020 № 1726, що набув чинності, призначений для закладів охорони здоров’я, закладів громадського здоров’я, фізичних осіб-підприємців, що провадять господарську діяльність із медичної практики, або інших закладів та установ, які в ході виконання своєї діяльності отримують інформацію про стан здоров’я, благополуччя населення й показники середовища життєдіяльності.

Співробітники відділу організації епіднагляду ЦОЗ України планують проведення низки тренінгів з імплементації цього наказу для медичних працівників, лікарів-епідеміологів та працівників лабораторій.

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

АТФбанк, Галимжан Есенов и Ахметжан Есимов ответят за семейный схематоз Самрук-Казына / 17.02.2021, 12:00
АТФбанк, Галимжан Есенов и Ахметжан Есимов ответят за семейный схематоз Самрук-Казына
Перестановки в фонде «Самрук-Казына» могут завершиться как в пользу в Ахметжана Есимова, так и напротив — создать сущест… Читать полностью
Записки врача - как Юрий Сороколат довел до развала медицинскую систему Харькова и «залечил» Геннадия Кернеса / 08.02.2021, 12:52
Записки врача - как Юрий Сороколат довел до развала медицинскую систему Харькова и «залечил» Геннадия Кернеса
Директор Департамента здравоохранения Харьковского горсовета — личность в городе известная. Особенно в последнее время, … Читать полностью

Лента новостей

06 марта 2021 г.

loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте