Майже 8 млрд грн з бюджету на утримання Верховної Ради: у парламенті вперше з часів незалежності України провели аудит

27 октября 2020 г., 01:00:00   84   0
Майже 8 млрд грн з бюджету на утримання Верховної Ради: у парламенті вперше з часів незалежності України провели аудит

Рахункова палата провела перший за всю історію незалежності України аудит Верховної Ради.

Він охопив 7 років — з 2013 по 2019. За цей час на парламент витратили з держбюджету 7,7 млрд грн, а з місцевих бюджетів — майже 114 млн грн.

Як пише “Громадське”, про це повідомляє прес-служба Рахункової палати. Аудит мав перевірити, наскільки ефективно використовували бюджетні гроші та як відбувалося управління державним майном Апаратом Верховної Ради.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан зазначив, що аудит проводили 5 членів Рахункової палати. Роботу ускладнювала пандемія коронавірусу. Аудитори виявили недоліки, порушення і правові прогалини. Водночас Пацкан каже, що у парламенті готові їх усувати.

Щодо грошей

Основна частина коштів, використаних за ці 7 років, пішла на здійснення законотворчої діяльності парламенту (51%) та обслуговування та організаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення Ради (44%). Ще 5% витралили на фінансову підтримку санаторно-курортного комплексу, висвітлення діяльності парламенту через ЗМІ та розвиток електронного урядування. Водночас Апарат ВР не повністю забезпечив продуктивне, результативне та економне використання бюджетних коштів, а також ухвалення законних та своєчасних управлінських рішень щодо грошей та державного майна.

Аудитори зазначають, що у 2014−2017 роках кошториси Верховної Ради не затверджували, а на 2013 та 2019 роки були затверджені з порушенням термінів. Звіти про виконання кошторисів Верховної Ради України парламент не розглядав.

Щодо майна

Станом на 1 січня 2020 року на балансі Ради було нерухомості загальною залишковою вартістю у понад 2,4 млрд грн, а також транспортних засобів на 19,8 млн грн. Водночас аудит встановив, що на 5,7% загальної площі земельних ділянок відсутні документи на право постійного користування ними.

Витрати на депутатів

Дані з єдиного вебпорталу використання публічних коштів spending.gov.ua свідчать, що з початку 2020 року народні депутати України отримали загалом з бюджету 92,3 мільйона гривень на зарплати, свою діяльність та компенсації за відпустки.

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

Миллиарды из черной дыры / 25.11.2020, 14:15
Миллиарды из черной дыры
Что общего у дочерей президента Азербайджана, председателя Совета по правам человека при президенте России Валерия Фадее… Читать полностью
СБУшник Верхогляд пришел на похороны авторитета Князя, чтобы в последний раз поблагодарить за «сотрудничество» / 13.10.2020, 16:55
СБУшник Верхогляд пришел на похороны авторитета Князя, чтобы в последний раз поблагодарить за «сотрудничество»
На днях в Германии от онкологического заболевания скончался Вадим Казарцев, известный в криминальных кругах Украины как … Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте