Володимир Чемерис: Аваков створив свою імперію

03 июня 2020 г., 12:29:00   79   0
Володимир Чемерис: Аваков створив свою імперію

Правозахисник, член Правління Української Гельсінської спілки Володимир Чемерис переконаний, що президент та більшість його партії не дадуть добро на відставку міністра МВС, особливе перед місцевими віборами.

Про це він розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Коментуючи збір підписів фракцією «Голос» та частиною партії «Слуга народу» за відставку Аресена Авакова, Чемерис зазначив, що на фоні останніх подій у МВС, йому варто піти.

«Я думаю, що він має піти у відставку, тому що ми бачимо абсолютний провал того, що вони називають реформою правоохоронних органів. Це і кришування ультраправих, відверто нацистських формувань, які власне і є чинником того розгулу злочинності і криміналітету, який ми бачимо щодня. Вже і в Одесі стрілянина на “7 кілометрі”. Це все однозначно вже вказує на те, що він мусить піти у відставку та ще і відповідати за те, що відбувалося у правоохоронних органах взагалі з ситуацією злочинності, корупції і іншими речами в Україні», - говорить правозахисник.

Він також зазначає, що причиною збору підписів проти Авакова є небажання останнього на президентських виборах допустити фальсифікацію у бік Порошенка.

«Чи буде відставка зараз? Ми бачимо, хто вимагає відставки — її вимагають ті, кого вже прийнято називати “соросятами”, тобто партія “Голос” і частина фракції “СН”. Де-факто, хоча “Європейська солідарність” не підписалася, у ній кажуть про відставку всього уряду. Все це означає лише одне, що Аваков прямо виступив проти екс-президента Порошенка під час виборчої кампанії, в принципі, не дав йому масштабно фальсифікувати вибори. Тому, звичайно, ті, кого називають “соросята”, вашингтонський обком, вони, звичайно, хочуть поставити туди більш керованих ними людей. Але, з іншого боку, керованих з центрів зовнішнього управління Україною», - пояснив Чемерис.

Резюмуючи, співбесідник все ж висловив думку, що найближчим часом не варто очікувати відставки міністра МВД Арсена Авакова, оскільки це не вигідно самому Зеленському.

«Питання, звичайно, залежить в першу чергу від того, наскільки ця відставка потрібна президентові Зеленському зараз. Питання у тому, що Аваков практично сконцентрував, створив свою імперію, коли до МВС відноситься і поліція, і Нацгвардія, і Державна служба з питань надзвичайних ситуацій, і прикордонні війська, — тобто, по суті, це найбільший силовий орган в Україні. І зараз, особливо перед місцевими виборами, які мають відбутися восени, усувати його, незалежно від того, хто був би призначений на місце Авакова, це буде означати де-факто певну дестабілізацію всієї правоохоронної машини. І я дуже сумніваюсь, що Зеленський піде на те, щоб зараз зробити такій кардинальний крок, якій міг би загрожувати, якщо не буде працювати ця правоохоронна імперія, яка поки що утримує де-факто ситуацію, не дає дестабілізувати ситуацію проти Зеленського. І більшість фракції СН” не дасть своїх голосів за відставку Авакова, тому я думаю, що принаймні до осені або до кінця цього року Аваокву відставка не загрожує», - підсумував правозахисник.

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

Пока Украина страдает от паводков из-за вырубки лесов глава Гослесагенства Андрей Заблоцкий скрыл из декларации элитный дом и авто / 28.06.2020, 15:15
Пока Украина страдает от паводков из-за вырубки лесов глава Гослесагенства Андрей Заблоцкий скрыл из декларации элитный дом и авто
Глава Государственного агентства лесных ресурсов Андрей Заблоцкий владеет незадекларированным домом в элитном поселке Го… Читать полностью
"Миллиардер" и фигурант дел НАБУ: кто такой скандальный Василий Костюк / 15.06.2020, 17:42
"Миллиардер" и фигурант дел НАБУ: кто такой скандальный Василий Костюк
В Украине несколько недель назад прошли масштабные обыски в налоговой службе. СБУ собирали материалы об уклонении от упл… Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте