Естонія планує запровадити мито за довгострокові візи для українців

21 сентября 2019 г., 09:46:00   67   0
Естонія планує запровадити мито за довгострокові візи для українців

Громадянам України і Білорусі, які протягом останніх років були звільнені від необхідності платити мито при оформленні довготермінових естонських віз, тепер знову доведеться платити за цю послугу.

Про це повідомляє ERR. Зазначається, що відповідний законопроект в даний час знаходиться на міжвідомчому узгодженні.

У пресслужбі Міністерства закордонних справ пояснили, що принципове рішення з цього питання було прийняте при обговоренні бюджетної стратегії навесні 2019 року. “Оскільки з червня 2017 року для в’їзду в Європейський союз громадянам України з біометричними паспортами віза не потрібна, а безкоштовна довгострокова віза в основному видається для роботи, наявність винятку для громадян України при стягненні державного мита більше не обґрунтована”, – сказала представник міністерства Лійза Тоотс, додавши, що в індивідуальних випадках як і раніше збережеться можливість звільнити громадян України від сплати мита.

Аналогічний виняток, що діяв з 2011 року, буде скасовано і для громадян Білорусі. Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, безкоштовні візи сприяли розвитку зв’язків з Україною і Білоруссю, але створили певну дискримінацію для громадян третіх країн.

Як повідомляється, крім відновлення плати за оформлення віз, зростуть і мита за вчинення різних дій в іноземних представництвах, які завжди коштують на 30 євро більше, ніж мито за аналогічну процедуру в Естонії. Крім того, буде введена плата за прийом заяв, видачу документів в іноземних представництвах або через почесного консула Естонії. Міністр фінансів Мартін Хельме повідомив, що, за розрахунками МЗС, після підвищення цих держмит надходження до держбюджету збільшаться приблизно на 2 млн євро.

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

«Коммунальная фракция» или «коммунальная мафия» в Екатеринбургской городской Думе? / 07.05.2020, 13:46
«Коммунальная фракция» или «коммунальная мафия» в Екатеринбургской городской Думе?
Некоторое время назад федеральные СМИ с тревогой отмечали, что «на выборах в екатеринбургскую гордуму в депутаты прошли … Читать полностью
Собянин вместо Путина? Кто становится главным политиком в стране / 16.04.2020, 11:50
Собянин вместо Путина? Кто становится главным политиком в стране
По наблюдениям редакции, в борьбе с эпидемией коронавируса лучи медийных софитов ярче всего освещают 61-летнего Сергея С… Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте