Суд: висновок ДФС про відмивання грошей не порушує прав екс-дружини судді Ємельянова

18 августа 2019 г., 23:24:00   86   0
Суд: висновок ДФС про відмивання грошей не порушує прав екс-дружини судді Ємельянова

Шостий апеляційний адмінсуд скасував рішення першої інстанції в інтересах Світлани Ємельянової.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 8 серпня.

У березні 2019 Окружний адмінсуд Києва скасував аналітичний висновок Головного управління ДФС у м. Києві про результати дослідження фінансово-господарської діяльності фізичної особи-підприємця Світлани Ємельянової щодо наявності ознак правопорушень, пов’язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

ОАСК зобов’язав ДФС відкликати аналітичний висновок з Генеральної прокуратури, яка мала використовувати його як доказ в кримінальній справі. Суд вважав, що висновок складений некомпетентним органом (контроль у сфері відмивання грошей мають проводити не ДФС, а Держфінмоніторинг) і на підставі неповних даних і сумнівних джерел (матеріали кримінального провадження, судові рішення).

Однак апеляційний суд вирішив, що аналітичний висновок є внутрівідомчою службовою кореспонденцією ДФС і передує публічному обговоренню та прийняттю рішень та є носієм доказової інформації, який не породжує правових наслідків для платника податків.

Крім того, форму висновку аналітичного дослідження затверджено наказам ДФС від 28.08.2017 року №  564 на виконання статей 6, 7 Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності, що спростовує позицію першої інстанції про відсутність у контролюючого органа повноважень.

Методичними рекомендаціями встановлено, що висновок дослідження складається в одному примірнику на фірмовому бланку органу ДФС, підписується посадовими особами підрозділів боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, органу ДФС.

При проведення аналітичного дослідження за інформацією або матеріалами справи правоохоронних органів оригінал направляється до цього правоохоронного органу. ДФС проводило дослідження на виконання постанови ГПУ про залучення спеціаліста. Тому, як вважає апеляційний суд, перша інстанція прийняла неправильне рішення, що ДФС має відкликати свій висновок.

У результатах дослідження йдеться, що екс-дружина колишнього судді ВГСУ Ємельянова має у приватній власності нерухомість на 9,2 млн грн, є командистом у AHL REAL KAV GmbH & Co KG та AHL REAL PEU GmbH & Co KG, які володіють низкою нерухомості в Австрії у Відні на загальну суму понад 9 млн євро. Задекларована сума доходу Ємельянової за пеоріод з 01.01.1998 до 15.01.2018 р. становить 3 млн грн. Відтак спеціаліст ДФС зробив висновок, що походження активів на 6,2 млн грн невідоме і дії Ємельянової могли бути спрямовані на їх легалізацію.

Сім’я судді Ємельянова володіла земельними ділянками на 2 тис. кв.м, житловим будинком та 13 квартирами у Донецьку та Києві. В кінці 2014 року Ємельянов розлучився зі своєю дружиною Світланою після 20 років шлюбу і більша частина майна залишилась їй.

Проте журналісти неодноразово писали про спільні закордонні поїздки розлучених Артура і Світлани Ємельянових. Востаннє 29 квітня 2019 року журналістка Христина Бердинських зафіксувала екс-подружжя в аеропорту Будапешта.

Кримінальне провадження №42017000000002632 зареєстроване 15.08.2017 за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей), ч. 4 ст. 368 (хабарництво), ч. 1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації). У цьому провадженні фігурують суддя Вищого госпсуду Артур Ємельянов і колишній голова цього ж суду Віктор Татьков. За даними слідства, цивільна дружина Татькова відмила 80 млн грн.

Журналісти програми «Схеми» розповіли, що на Світлану Ємельянову зареєстровано нерухомість в Австрії, Об’єднаних Арабських Еміратах і Туреччині. Крім того, у 2015 роців в банку Ліхтенштейну було виявлено 5,8 млн євро і 7 млн доларів на рахунку компанії, бенефіціаром якої, за даними правоохоронних органів, була дружина Ємельянова.

Віктор Татьков і Артур Ємельянов також підозрюються у втручанні в діяльність судових органів і роботу автоматизованої системи документообігу суду. Розслідування у цій справі вже завершено і стороні захисту надано доступ до ознайомлення з матеріалами.

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

Враг России, Друг Ильдара Узбекова / 22.01.2020, 18:17
Враг России, Друг Ильдара Узбекова
Отец сидит в тюрьме, дети выводят деньги в Лондон и шикуют Читать полностью
ГФС подозревает "А-Банк" Суркисов в отмывании денег в особо крупных размерах / 07.01.2020, 19:09
ГФС подозревает "А-Банк" Суркисов в отмывании денег в особо крупных размерах
27 декабря 2019 г Голосеевский райсуд Киева по ходатайству следователей ГФС наложил арест на счета клиентов А-Банка. Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте