Володимир Мунтян та його секта Відродження: Куди йдуть десятки мільйонів?

16:04, 22.05.2017
Поделиться:
488   0
Володимир Мунтян та його секта Відродження: Куди йдуть десятки мільйонів?
Володимир Мунтян та його секта Відродження: Куди йдуть десятки мільйонів?

Практично кожен рік у травні і червні жителі столиці спостерігають у Києві натовпи людей з палаючими очима, одягнених у сині та жовті футболки з написами “Гора Мойсея”, які протягом місяця “окупують” Палац спорту.

Це – прихильники Духовного центру “Відродження” і пастора Володимира Мунтяна, які приїжджають на навчання під назвою “коледж “Гора Мойсея”. Відразу слід зазначити, что Володимир Мунтян вже неодноразово сидів за гратами, та зараз на нього відкрита нова кримінальна справа. 

Цей рік також не стане винятком – з 19 червня по 14 липня адепти “Відродження” знову заполонять собою столицю, “щоб пережити надприродну Божу присутність і стати свідками неймовірних чудес”.

“Щорічний Біблійний коледж, є одним з найбільш потужних та інтенсивних християнських навчальних закладів. Це час, коли спливають назовні причини відсутності успіху в тій чи іншій сфері життя. Час, коли Бог зцілює від невиліковних хвороб і рухається з неймовірною силою. Так, що ж таке коледж “Гора Мойсея”? Це місце зустрічі з Богом”, – йдеться в анонсі заходу на сайті ДЦ “Відродження”.

РОБІТЬ ВНЕСОК: “ЗЦІЛЮЄМО ВІД ОНКОЛОГІЇ І ВІЛ, ЗНІМЕМО ПОРЧУ І ОТГОНИМО БІСІВ”

Даний захід дуже зацікавив “Обозреватель”, і ми вирішили поцікавитися його подробицями. Для цього ми зателефонували за номером, вказаним на сайті ДЦ “Відродження”. Представившись потенційними “клієнтами” заходу, ми спитали, скільки коштує можливість “стати свідком неймовірних чудес”, на що отримали доволі докладну відповідь, яка нас, чесно кажучи, трохи шокувала. Так, наприклад, сектанти стверджують, що без проблем зможуть зцілити вас від онкологічних захворювань і ВІЛ-інфекції.

Як випливає з нашої розмови, вартість відвідування “Гори Мойсея” становить 2700 гривень і обумовлюється, за словами “церковників”, найдорожчою орендою Палацу спорту. Під час навчання вас нібито позбавлять від родових проклять, проженуть бісів, привернут до вас успіх і дозволять “зустрітися з Богом”. Правда, як пояснила дівчина з call-центру “Відродження”, подібного плану питання можна вирішити і індивідуально, під’їхавши в один із стаціонарних центрів. Щоб стати учасником заходу, необхідно також залишити повний перелік своїх особистих даних і відправити фото.

За найскромнішими підрахунками, враховуючи попередні заходи, відвідуваність коледжу “Гора Мойсея” за майже місяць доходить до 30 тисяч осіб, кожен з яких робить внесок, який трохи перевищує $ 100. Шляхом нехитрих арифметичних обчислень ми отримуємо суму в $3 000 000. У гривневому вираженні сума становить 78 900 000.
У цьому зв’язку “ОБозреватель” вирішив поцікавитися в адміністрації Палацу Спорту, скільки ж коштує оренда великого залу на день для релігійних організацій. Менеджер назвала суму в 200 000 гривень, при цьому зазначивши, що при оренді залу не існує такого поняття, як “опт”, тобто кількість днів не впливає на суму оренди.

Таким чином виходить, що 26 днів перебування в Палаці Спорту обійдуться секти в 5 200 000 гривень. Тут же виникає цілком логічне питання – куди дівається решта 73 700 000 гривень? Навіть якщо взяти за основу кількість відвідувачів, яку в минулому році назвав ДЦ “Відродження” (10 000 чоловік), то виходить, що в кишенях сектантів осідає понад 20 000 000 гривень з вирахуванням оренди.

Але це далеко не головний “дохід” ДЦ “Відродження”, бо кожен послідовник “апостола” Мунтяна зобов’язаний жертвувати десятину від своїх заробітку, а також жертвувати свої кровні під час молитви, коли рядами ходять з темним ящиком або непрозорим відром. Більш того, існує у секті і так зване “партнерство з Богом”, розбите на сегменти “люкс”, “голд”, “преміум”, “VIP”, ціни на яке варіюються від $10 до $500. Для людей заможних і з вагомим становищем у суспільстві пропонується “платинум партнерство з Богом”, вартість якого починається від $50 000. За ці гроші ДЦ “Відродження” обіцяє молитися про успіхи в бізнесі своїх благодійників, а також відганяти бісів і знімати родові прокляття…

ЗЕК, ШАХРАЙ І ГИПНОТЕЗЕР, АБО “ТРИНАДЦЯТИЙ АПОСТОЛ”?

Засоби масової інформації, експерти в області гіпнозу і потерпілі “парафіяни” вже неодноразово повідомляли, що мета цієї організації полягає в тому, щоб виманити кошти у довірливих громадян.

По-перше, подібні підозри з’явилися через сумнівне минуле головного пастора ДЦ “Відродження” Володимира Мунтяна. Відомо, що “тринадцятий Апостол”, як сам себе іменує уродженець Дніпра Мунтян, відбував 3 роки термін покарання у 10-й спецколонії Кривого Рогу за крадіжки і шахрайство.

По-друге, безліч фахівців, що аналізували виступи пастора, вказують, що він застосовує як класичні прийоми еріксонівського гіпнозу, так і нетрадиційні, де велику роль відіграють візуальні і звукові ефекти, що вводять в транс довірливу публіку.

“І якщо вам могло здатися, що в футболках ходять на вигляд цілком адекватні люди (не одні пенсіонери, а цілком собі симпатичні молоді пацани і дівчата), зупиніться. Це – блаженні і перспективні пацієнти Психіатричної лікарні ім. Павлова. Всередині стін Палацу Спорту в стані ейфорії вони бесновато і конвульсивно сіпаються, репетують, верещать, плачуть, падають на підлогу і танцюють. Подібний ефект досягається або важкими наркотиками, або ж цілком собі реально існуючим масовим гіпнозом. Сугестивний, хороший розум жертв вивернуто  навиворіт вмілим маніпулюванням. Це – змінений стан свідомості (ІСС), який підлягає негайному лікуванню”, – написала ще в минулому році на своїй сторінці у Facebook блогер Катерина Кобко.

Духовний центр “Відродження” розпочав свою історію ще у далекому 1997 році. Ідея правити масами прийшла в голову Мунтяну як раз під час відбування покарання у в’язниці, де він мав достатньо часу оволодіти принципами гипноза і основами методів нейролінгвістичного програмування.. Залишалася справа за малим – потрібно було десь навчиться проповідувати. Для цього Мунтян спочатку своєї кар’єри став прихожанином християнської церкви п’ятидесятників. До речі кажучи, практично всі протестантські церкви, а також Церкви християн віри євангельської України відхрещуються від Мунтяна, вважаючи його аферистом.

За словами одного з найбільш авторитетних євангельських лідерів в Україні Михайла Паночка, діяльність ДЦ “Відродження” – “збочення і чергова фінансова піраміда”.

“Ми зробили заяву, щоб відмежуватися, тому що він позиціонував себе нібито він з нами. Ми такого не практикуємо, ми такого не визнаємо, це не є біблійною практикою. Ми чітко заявили: це збочення, це зведення людей, це чергова фінансова піраміда, це те чим займався його попередник Сандей — обманював наших людей. Мене дивує поведінка нашої влади. Вона повинна реагувати”, — переконаний президент Всеукраїнського союзу церков п’ятидесятників Михайло Паночко.

“Людей вводять в транс технічними засобами: гучною ритмічною музикою, мінливої колірною гамою, ефект маятника який біжить вогниками. В цьому стані людина стає дуже довырливою, вірить усьому, що говорять, тому все, що відбувається в тому локусі, людиною сприймається за чисту монету”, — стверджує відомий психолог-криміналіст Юрій Ірхін, який у 2007 році проводив експертизу діяльності церкви Мунтяна, за результатами якої пастору заборонили збирати людей на стадіоні “Метеор” у Дніпрі.

“У тих експертизах, які ми робили в 2007-2009 роках, ціла акторська група, штатна, можна сказати, група серед людей, які виходять на сцену, розповідають свої легенди. Наймають людей. З точки зору закону — це чистої води шахрайство. Це свідомий обман, який там відбувається, та зловживання довірою”, – розповів Ірхін у сюжеті програми “ТСН”.

Незважаючи на те, що багато людей відписували секті квартири і жертвували практично все майно, залучити Мунятна до кримінальної відповідальності не так вже й легко, бо всі “пожертви” здійснювалися добровільно. Довести, що на них впливали гіпнозом практично не представляється можливим.

В інтернеті гуляє багато історій про те, як люди з часом прозрівали, вирішувалися звернутися в поліцію, але заяви у них там… не брали. Були і зовсім кричущі випадки, коли люди збирали кошти на лікування онкології, потім віддавали їх в секту, а обіцяне зцілення так і не наставало, але правоохоронці і в цих випадках відмовлялися допомагати постраждалим.

Якщо б у правоохоронців була воля залучити Мунтяна до відповідальності, то в кримінальному кодексі знайдеться кілька статей застосовних до пастора, наприклад, ст. 191 (шахрайство) або ст. 181 – посягання на здоров’я людей під приводом проповідування релігійних віровчень або здійснення релігійних обрядів. Крім того, під забороною в Україні сеанси масового гіпнозу, а щоб проводити так звані “зцілення”, необхідна ліцензія Моз, якої у секти також немає.

Подейкують, що пастора не чіпають в поліції лише тому, що у нього, Мунтяна – потужна політична “криша”, а з охоронцями правопорядку завжди вдається “порішати” питання завдяки незліченним багатств, якими володіє “апостол”.

Адже ні для кого не секрет, що Мунтян живе в шикарних особняках з басейнами і джакузі, а пересувається на суперкар Ferrari 599, за яким слідує охорона на елітних позашляховиках. Діти Мунтяна також ведуть розкішний спосіб життя, запрошуючи на свої свята зірок першої величини, вартість виступи яких починається від $20 000. Вчаться діти “тринадцятого апостола” виключно в найпрестижніших ВУЗах Британії і США, що обходиться пастору в десятки і сотні тисяч доларів США, які йому незмінно жертвують довірливі послідовники.


Водити дружбу з “апостолом” дуже вигідно для багатьох політичних діячів, адже за Мунтяном стоять десятки тисяч його “зазомбованих” послідовників, які з великою ймовірністю, якщо пастор скаже, проголосують за ту чи іншу партію, вийдуть на мітинг та ін. Такого роду електорат завжди у великій ціні. Мабуть саме тому попередні заходи “Відродження” відвідували представники “Самодопомоги”: народний депутат України і заступник голови парламенту Оксана Сироїд, а також екс-кандидат у мери Києва Сергій Гусовський.

“Апостол” Мунтян нібито володіє надлюдською силою, як Брюс Всемогутній, здійснюючи масові сеанси вигнання бісів і зцілення від невиліковних хвороб. У людей прям напади на сцені трапляються, їх трясе. Містика? Аж ніяк. Все дійство – афера, від початку і до кінця, завдяки найнятим акторам. Навіть охоронці на сцені іноді не стримуються і сміються з цього цирку”, – написав у своєму матеріалі “Відродження”. Коли закриють контору чортових сектантів?” блогер Олексій Мінаков.

Тоді Мінаков також запропонував владі і СБУ звернути свою увагу на діяльність сумнівних “церковників”, але, судячи з того, що на найближчі місяці заплановано черговий коледж “Гора Мойсея” – її не було. Сподіваємося, що після нашого матеріалу правоохоронці придивляться до діяльності секти і хоча б проведуть перевірку на предмет того, про що ми написали.

politica-ua.com

Теги статьи: ДЦ ВідродженняКиївМунтян Володимир
Версия для печати Послать другу

Важные новости

Миллиарды из черной дыры / 25.11.2020, 14:15
Миллиарды из черной дыры
Что общего у дочерей президента Азербайджана, председателя Совета по правам человека при президенте России Валерия Фадее… Читать полностью
СБУшник Верхогляд пришел на похороны авторитета Князя, чтобы в последний раз поблагодарить за «сотрудничество» / 13.10.2020, 16:55
СБУшник Верхогляд пришел на похороны авторитета Князя, чтобы в последний раз поблагодарить за «сотрудничество»
На днях в Германии от онкологического заболевания скончался Вадим Казарцев, известный в криминальных кругах Украины как … Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте