Тупальский продовжує безкарно розкрадати бюджет

09:49, 17.05.2017
Поделиться:
939   0
Тупальский продовжує безкарно розкрадати бюджет
Тупальский продовжує безкарно розкрадати бюджет

15 травня 2017 року під стінами СБУ, ГПУ, НАБУ, САП та ДФС пройшов мовчазний флеш-моб, який організувала громадська організація «Українська громадська рада», наголосивши на корупційних схемах, які відбуваються на Київській митниці на чолі з Тупальським Сергієм Васильовичем, і на які ніхто не звертає уваги.

Громадська організація провела мовчазний флеш-моб, щоб привернути увагу громадськості щодо корупційних схем, які відбуваються завдяки домовленостям між високопосадовцями, завдяки чому країна отримує мільйонні збитки.

Так, теперішній виконуючий обов’язки керівник Київської митниці Тупальський Сергій Васильович за сумісництвом начальник митного поста «Столичний», який неодноразово був помічений в багатьох корупційних схемах, продовжує свою діяльність на керівних посадах. На підставі незліченної інформації, що публікували ЗМІ, та розслідувань програми «Гроші» народні депутати, такі як Ігор Артюшенко та Андрій Немировський, звернулися до відповідних органів: НАБУ, СБУ та ДФС, щоб вони провели розслідування щодо діяльності Тупальського і вже усім відомої компанії «Тріумф-СВ».У відповідь на їх запити, пришли банальні відписки, без строків та етапів виконання даного розслідування. Тупальський же тим часом продовжує займати керівні посади, проводити корупційні схеми та обкрадати український народ.

Ці листи-відповіді в черговий раз доводять, що Сергій Тупальський має гарні зв’язки в НАБУ, де працює його кум Анатолій Новак, в СБУ, де він раніше працював і має гарні зв’язки, та в ДФС України, яку на даний час очолює Продан Мирослав. Бездіяльність ДФС підтверджує, що робота Сергія Тупальського влаштовує керівництво у повному обсязі. Адже саме начальник ДФС, раніше Насіров Роман, а тепер Продан Мирослав, щомісячно, своїм підписом, подовжує посаду тимчасово виконуючого обов’язки начальника Київської митниці для Тупальського Сергія. Як приклад, в Одесі посаду тимчасово виконуючого начальника Одеській митниці щомісячно очолює новий керівник. Що ж не влаштовує Продана на Одеській митниці: бюджет чи кошти, що находять з нелегальних операцій?! Виходить, Тупальский знайшов необхідні цифри, щоб надалі очолювати митницю. Незрозуміло одне: скільки громадських розслідувань ще потрібно провести, скільки депутатських запитів написати, щоб відповідні державні органи розпочали розслідування і припинили безкарне розкрадання державного бюджету Сергієм Тупальським.

На Київській митниці викрито корупцію на мільйони доларів: правоохоронці закрили очі?

Під стінами СБУ, ГПУ, НАБУ, САП та ДФС пройшов мовчазний сатиричний флеш-моб "Як жирує керівник-корупціонер Київської регіональної митниці Сергій Тупальський". Організувала і провела акцію громадська організація «Українська громадська рада» разом із актерами-добровольцями.

Вийти під стіни правоохоронних органів спонукала бездіяльність цих самих органів у розслідуванні корупційних дій Сергія Тупальського. Адже кожне з відомств (ГПУ, СБУ, НАБУ, САП, ДФС) ще три тижні тому отримало запити від народного депутата України Андрія Немировського, в яких викладені (й документально підтверджені) факти корупційних дій т.в.о. керівника Київської регіональної митниці Сергія Тупальського на мільйони доларів. Реакції правоохоронців на сьогодні - жодної.Запити нардепа залишаються без відповіді, кримінальні справи не порушені, а Сергій Тупальський й досі очолює Київську митницю та продовжує грабувати бюджет.

Схема шахрайства

За даними розслідування, в митній декларації тепер вказують реальний товар (описують, наприклад тканину, яка вона є). Але митну ціну вказують мінімально можливу. Як приклад, тканина оже бути із ввізним імпортним митом в 0%, 1%, 2%, 5%, 8%. Митна ціна ризику для неї складає 3,3 дол/кг и 3,75 дол/кг на всю тканину. В декларації заявляють тканину зі ставкою мита 8%, а ціну ставлять 2,2 дол/кг, а то і 0,5 дол/кг при реальній ціні ризика 3,75 дол/кг. Для того, щоб визначити справжні характеристики товару та ціну ввізного мита, товар направляється в лабораторію. Лабораторія винесе рішення про те, який це саме вид тканини, щоб потім правильно визначити суми ввізного мита. Тільки після того, як лабораторія визначила що це за вид тканини — декларація відправляється в тарифний відділ для визначення ціни. В підсумку митниця за результатами експертизи знає, який це товар і може визначити на нього ціну.

В приведеному вище випадку з тканиною, необхідно дати ціну не нижче, ніж ризикова ціна, тобто підняти її необхідно з 2,2 дол/кг до 3,75 дол/кг. Але в чому ж полягає хитроумна схема?

За той період — це приблизно 30-45 днів — поки лабораторія виносить рішення з визначення «Що це за товар?», юридична особа, яка цей товар завезла (імпортер по митній декларації) просто припиняє своє існування і закривається.

Таким чином, мито до бюджету платиться набагато менше, ніж необхідно, за рахунок доплати. А компанія по суті вже не існує і доплату стягнути нема з кого.

Андрій Немировський також повідомив, що аналогічна схема недоплати діє і по взуттю.

Загальна сума недоплачених до бюджету грошей тільки за березень 2017-го становить близько 50 мільйонів гривень (2 млн доларів).

Про те, що відбувається на митниці в Києві, виходили сюжети на телеканалах та в інтернет-ЗМІ, але досі з боку контролюючих структур - жодної реакції. На підставі інформації що публікували ЗМІ та розслідувань програми «Гроші» народні депутати - Ігор Артюшенко та Андрій Немировський - звернулися до відповідних органів: НАБУ, СБУ та ДФС щоб вони провели розслідування, щодо діяльності Тупальського і вже усім відомої компанії «Тріумф-СВ».У відповідь на їх запити, пришли відповіді, які виглядають як банальні відписки. Чи не доводять такі листи-відписки, що в.о. керівника Київської митниц має гарні зв’язки. В НАБУ, наприклад, працює його кум Анатолій Новак. Раніше він працював в СБУ. В ДФС України робота Сергія Тупальського влаштовує керівництво у повному обсязі. Адже саме начальник ДФС (не так давно ним був Роман Насіров) - Мирослав Продан - щомісячно, своїм підписом, подовжує на посаді тимчасово виконуючого обов’язки начальника Київської митниці. Цікаво, що в Одесі посаду тимчасово виконуючого начальника Одеській митниці щомісячно очолює новий керівник.

Та найбільше турбує головне питання: Що потрібно зробити депутатам та суспільству, скільки громадських розслідувань ще потрібно провести, щоб відповідні державні органи розпочали розслідування? 

 
 
Теги статьи: Киевская таможняКоррупциятаможняБюджетТупальський Сергей
Версия для печати Послать другу

Важные новости

Миллиарды из черной дыры / 25.11.2020, 14:15
Миллиарды из черной дыры
Что общего у дочерей президента Азербайджана, председателя Совета по правам человека при президенте России Валерия Фадее… Читать полностью
СБУшник Верхогляд пришел на похороны авторитета Князя, чтобы в последний раз поблагодарить за «сотрудничество» / 13.10.2020, 16:55
СБУшник Верхогляд пришел на похороны авторитета Князя, чтобы в последний раз поблагодарить за «сотрудничество»
На днях в Германии от онкологического заболевания скончался Вадим Казарцев, известный в криминальных кругах Украины как … Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте