Хитання ситуації в ДП "МТП Чорноморськ": кому це вигідно, а судді хто?

15:16, 30.03.2017
Поделиться:
621   0
Хитання ситуації в ДП "МТП Чорноморськ": кому це вигідно, а судді хто?

Хитання ситуації в ДП "МТП Чорноморськ": кому це вигідно, а судді хто?

У своєму виступі перед Головою Одеської обласної державної адміністрації, депутатами Одеської обласної ради та іншими посадовцями Бризгалов С.О. заявив, що після призначення на посаду директора порту Крижановського С.В. вантажопотік на підприємстві знизився у 3,5 рази, за січень-лютий 2017 року порт поніс збитки на суму 14 млн. грн., з контейнерного терміналу порту звільняються працівники, на підприємстві йде підготовка до виведення на баланс іншого підприємства-банкрута 15 плавзасобів.
 
Крім того, у своєму виступі Бризгалов С.В. звинуватив його, що через два після офіційного оголошення ПАТ «Платинум Банк» банкрутом, з рахунків порту було перераховано до вказаного банку 100 млн. грн.. Наприкінці свого виступу Бризгалов С.В. заявив, що «директора порту у скорому часі силою винесуть з порту», сообщает АНАЛИТИКА МЕДИА.

Бризгалов С.В.
 
У 2015 році вантажообіг ДП «МТП «Чорноморськ» складали вантажі залізорудної сировини, що переміщувались з міста Маріуполь. Майже був відсутній вантажообіг зерна, металу, комбікормів, цукру, борошна. Мною було докладено багато зусиль на залучання та збільшення вантажообігу. Так, за результатами роботи 2016 року вантажообіг зерна та інших хлібних вантажів збільшився на 3 826 800 тон у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, шроту та комбікормів на 158 000 тон, борошна на 10 000 тон, цукру на 70 000 тон.
 
У січні-лютому 2017 року вантажообіг у ДП «МТП «Чорноморськ» у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, не зважаючи на міжнародні санкції та військовий конфлікт, ще збільшився, а саме вантажообіг зерна та інших хлібних вантажів на 71 900 тон, шроту та комбікормів на 13 000 тон, глини на 34 000 тон, цукру на 84 000 тон, і це лише за два місяці поточного року.
 
Дані обставини свідчать про те, що в наслідок реалізації розробленої новою адміністрацією підприємства стратегії по розвитку порту та виведення його з неприбуткового становища, а також наполегливої праці працівників порту, в теперішній час ДП «МТП «Чорноморськ» поступово виходить з кризового стану, збільшується вантажообіг, залучаються інвестори, проводяться ремонтні роботи потужностей порту, закуповуються машини та обладнання. Таким чином, висловлювання голови професійної спілки робітників морського транспорту Бризгалова С.О. щодо зменшення вантажопотоку у 3,5 рази є надуманими та безпідставними.
 
У 2016 році заробітна плата працівникам порту була збільшена на 35%, а з 1 березня 2017 року ще на 11 %.
 
З середини 2015 року дійсно спостерігається зменшення вантажопотоку у ДП «МТП «Чорноморськ» але це обумовлено тим, що у березні 2015 року колишній директор порт Крук Юрій Юрійович розірвав договірні відносини з приватним підприємством «КТІ», внаслідок чого різко зменшився вантажопотік контейнерів через ДП «МТП «Чорноморськ».
 
Крім цього, однією з головних причин спадку вантажопотоку контейнерів є відсутність проведення днопоглиблювальних робіт та необхідність приведення глибин біля причалів до паспортних. Дані обставини унеможливлюють захід в акваторію порту великотоннажних суден. Контроль і підтримання оголошених глибин відносяться до функцій ДП «Адміністрація морських портів України» та її філій.
 
Протягом останніх 5 років днопоглиблювальні роботи в акваторії ДП «МТП «Чорноморськ», ремонти та реконструкції причалів не здійснювались. Також на теперішній час проблема різниці у вартості транспортної залізничної складової між ДП «МТП «Чорноморськ» та іншими потужними портами Одеського регіону. При функціонуванні одного транспортного вузла, вартість доставки вантажу залізницею до ДП «МТП «Чорноморськ» значно вища, ніж до морських торгових портів м. Одеси та м. Южного.
 
Висловлювання Бризгалова С.О. щодо понесення ДП «МТП «Чорноморськ» збитків за січень-лютий 2017 року у розмірі 14 млн. грн., то ці збитки стали наслідком протиправних дій зі сторони посадовців ТОВ «Транс-Сервіс», чиї інтереси лобіює голова профспілки Бризгалов С.О. Так, за період з травня по грудень 2016 року борг ТОВ «Транс-Сервіс» перед ДП «МТП «Чорноморськ» склав 24 978 150 грн, за період з січня по березень 2017 року борг ТОВ «Транс-Сервіс» перед ДП «МТП «Чорноморськ» склав 3 558 880 грн.
 
На теперішній час загальний борг ТОВ «Транс-Сервіс» перед портом складає 28 537 030 грн. Дана заборгованість виникла у зв’язку з відмовою ТОВ «Транс-Сервіс» сплачувати порту обов’язкові платежі, які передбачені договірними відносинами. Голова профспілки Бризгалов С.О. та колишній директор порту Крук Ю.Ю., якому підконтрольне ТОВ «Транс-Сервіс», штучно створили наявні збитку у ДП «МТП «Чорноморськ», шляхом не перерахування ТОВ «Транс-Сервіс» обов’язкових платежів.
 
В теперішній час ДП «МТП «Чорноморськ» підготовлює документи для передачі 15 плавзасобів на баланс іншого підприємства. При цьому, вказана передача ініційована в рамках відповідної державної програми Міністерством інфраструктури України, яке і є розпорядником даного майна. Після підготовки та погодження документів передача 15 плавзасобів буде здійснюватися не підприємству-банкруту, а Державному підприємству «Чорноморсько-Азовське виробничо- експлуатаційне Управління морських шляхів», яке виконує днопоглиблювальні роботи в Україні та різних країнах світу.
 
Відносно перерахування 100 млн. грн. на рахунок ПАТ «Платинум-Банк» через два дні після офіційного оголошення про почало процедури банкрутства банківської установи, ця заява Бризгалова С.О. є надуманою та не відповідає дійсності. Будь які перерахування грошових коштів на рахунки ПАТ «Платинум-Банк» здійснювались у 2016 році. В той же час, Правління Національного банку України 10 січня 2017 року прийняло рішення № 14-рш/БТ "Про віднесення ПАТ "Платинум Банк" до категорії неплатоспроможних". Рішення було прийнято відповідно до вимог статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність".
 
11 січня 2017 року на сайті Національного банку України було розміщено офіційне оголошення щодо віднесення ПАТ "Платинум Банк" до категорії неплатоспроможних. У зв’язку з виниклими обставинами ДП «МТП «Чорноморськ» було подано позов до Одеського окружного адміністративного суду щодо стягнення на користь порту грошових коштів у розмірі 108 539 290,88 грн. та 184 347,37 доларів США. Відповідно до рішення суду на уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ «Платинум банк» покладено обов’язок перерахувати ДП «МТП «Чорноморськ» вищевказані грошові кошти, що належать порту та знаходились на рахунках ПАТ «Платинум банк».
 
В теперішній час голова однієї з профспілок Бризгалов С.О. та колишній директор порту Крук Ю.Ю., якому підконтрольне ТОВ «Транс-Сервіс», підбурюють працівників порту на непідкорення керівництву порту, не виконання службових обов’язків, затягування строків навантажувально-розвантажувальних робіт тощо.

Нажмите для увеличения

Нажмите для увеличения

Нажмите для увеличения
 
Источник: Главкор
Теги статьи: БризгаловДП МТП ЧорноморськОдессаКрук Юрий
Версия для печати Послать другу

Важные новости

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

Кто из представителей новой власти является самым главным коррупционером?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте