Власники банку "Південний" згадані в справі про банк "Преміум"

22:40, 18.03.2017
Поделиться:
3141   0
Власники банку "Південний" згадані в справі про банк "Преміум"

Власники банку "Південний" згадані в справі про банк "Преміум"

Власники одеського банку "Південний" несподівано були згадані в справі про незаконне виведення 1,7 млрд. Гривень з банку «Преміум» напередодні його банкрутства.

У кримінальному провадженні №42016101060000118, яке було відкрито Київською міською прокуратурою №6 в середині минулого року за фактом незаконного відмивання коштів посадовими особами банку «Преміум», з’явилися нові факти. Про це пише «ОЛІГАРХ».

На початку березня Печерський районний суд Києва дав дозвіл на слідчим отримати доступ до банківської документації щодо групи клієнтів «Преміума», через яких протягом 2015 р масово виводилися кошти за кордон. Крім цього, була розкрита частина напрацювань слідства за минулий час, яка містить дуже цікаві факти.

За даними слідства, 58 юридичних осіб-клієнтів банку «Преміум» з січня по грудень 2015 року перерахували за кордон кошти на загальну суму 76,1 млн. доларів і 3,3 млн. євро (еквівалент 1,7 млрд. гривень). Кошти пішли на рахунки 12 нерезидентів, з яких більша частина була відкрита в одному латвійському банку - Regionala investiciji banka. Йдеться про рахунки компаній Voliara Trade LLP (отримала 23,148 млн. доларів), Orianta Trade LLP (8,285 млн. доларів), Goliw Trading LLP (4,9 млн. доларів і 1,38 млн. євро), Malios Trade inc (644 тис. доларів і 536 тис. євро), Tasmer Business inc (4,9 млн. доларів і 423 тис. євро), Buildport Industries LP (1,137 млн. доларів), Winglex inter L.P. (1,446 млн. доларів) і Nobile Business LLP (5,514 млн. доларів і 567 тис. євро). Після виведення цих коштів банк «Преміум» виявився повністю знекровлений, результатом чого стало рішення Національного банку в лютому 2016 відкликати ліцензію «Преміума» і почати його ліквідацію. А про винятковість ситуації говорило те, що відносно банку навіть не приймалося рішення про введення тимчасової адміністрації. Причиною чого стали безпрецедентні порушення законодавства «Преміумом» в частині фінансового моніторингу.

За офіційними даними, власниками банку, що так оскандалився, були Леонід Первак і Лариса Смирнова. Однак фактичним господарем «Преміума» вважався екс-кандидат в мери Києва Сергій Думчев, який очолював наглядову раду банку з 2010 року по 2015 рік. Той самий Думчев, який заполонив в 2015 році Київ зображеннями схожого на доброго гопника носорога в синій футболці, і білбордами з невибагливим слоганом «голосуй вдумливо».


Зі зворотного боку все ще цікавіше. Компанії, яким йшли гроші від клієнтів «Преміума», фактично були одноденками, що підтверджує той факт, що більша частина з них вже припинила існування. Наприклад, Orianta Trade LLP, як з’ясувалося, оголосила про свою ліквідацію вже в лютому 2016 року, Goliw Trading LLP - в квітні 2016 року, Buildport Industries L.P. - в серпні 2016 року, Nobile Business LLP - в жовтні 2016 року, а Winglex inter L.P. - в листопаді 2016 року. Кінці всіх цих прокладок губляться на Белізі і Панамі, але деякі висновки можна зробити, якщо проаналізувати склад власників банку, який їх всіх об’єднав. І ці висновки вельми багатозначні.


Regionala investiciji banka, який зіграв роль провідника левової частки коштів, фактично вкрадених з банку «Преміум», має яскраво виражене українське коріння. 14,761% акцій цієї фінустанови належить одеському банку «Південний», а ще 19,998% - одеситу Юрію Родіну. Ця людина відома як фактичний власник банку «Південний», який також контролює Regionala investiciji banka. Це підтверджується тим фактом, що саме Родін очолює наглядову раду Regionala investiciji banka. А його заступником є його найближчий партнер і співвласник «Південного» Марк Беккер.


Зазначені факти, за відомостями джерел, вже зацікавили слідство. Тим більше, що репутація банку акціонерів «Південний» вже була раніше пристойно зіпсована штрафом в 70 тис. євро від Комісії ринку фінансів і капіталу в Латвії за недостатній контроль за угодами нерезидентів (законодавство про запобігання легалізації незаконно нажитих коштів і боротьбі з тероризмом накладає на фінансові установи певні обов’язки і передбачає, в яких випадках клієнтів потрібно посилено аналізувати, з’ясовуючи, зокрема, походження коштів). Чому Regionala investiciju banka без зайвих питань пропустив такий масштабний потік грошей від сумнівних українських компаній на рахунки «прокладок», які ліквідовувалися незабаром після того, як переправили отримані кошти через банк Родіна і Беккера наступним одержувачам, можна вважати питанням риторичним...

Втім, якщо слідство підключить до пошуку відповіді на це питання компетентні органи Латвії, не виключено, що Regionala investiciji banka може повторити долю свого земляка - латвійського Trasta komercbanka, який пов’язували з екс-главою Адміністрації Януковича Сергієм Льовочкіним. У минулому році він був позбавлений ліцензії після того, як влада ЄС викрила його в порушенні закону про запобігання легалізації незаконно нажитих коштів, а потім він був визнаний неплатоспроможним.

Теги статьи: ЯнуковичБеккер МаркRegionala investiciji bankaСмирнова ЛарисаПервак ЛеонидДумчев СергейРодин Юрийбанк Преміумбанк Південний
Версия для печати Послать другу

Важные новости

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

Кто из представителей новой власти является самым главным коррупционером?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте