Якщо в Гаазі визнають поставки зброї бойовикам Росією, це означатиме визнання агресії, – політог

09:45, 10.03.2017
Поделиться:
487   0
Якщо в Гаазі визнають поставки зброї бойовикам Росією, це означатиме визнання агресії, – політог

Якщо в Гаазі визнають поставки зброї бойовикам Росією, це означатиме визнання агресії, – політог

Контраргументи російської сторони в Міжнародному суді ООН у Гаазі не дуже переконливі, однак проблема Києва в тому, що фінансування тероризму довести буде досить непросто.

Про це сайту "24" в коментарі розповів голова правління Центра прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Якщо абстрагуватися і подивитися на ситуацію з позиції суддів, то складно визначити поняття тероризму: його ознаки, що можна вважати терористичними діями, а що ні. Не випадково основна дискусія точилася навколо катастрофи рейсу MH17, збитого бойовиками з російського "Буку". Хто і чому його збив. Навіть російська сторона не прямо, але допускала, що це могли бути бойовики. Але вони наголошують на тому, що нібито не було злого умислу", – говорить Фесенко.

Що стосується порушення Росією Конвенції про расову дискримінацію, то, як вважає політолог, тут не повинно бути проблем. Адже досить очевидним є факт порушення етнокультурних прав кримських татар і етнічних українців у Криму.

За його словами, суд у Гаазі важливий, але не варто перебільшувати його значення. Максимум, чим все закінчиться – це заклик до Росії припинити поставки зброї та фінансування бойовиків. Звичайно, не факт, що Москва виконає рішення. Експерт нагадує, що в Росії змінили законодавство, і для них не є обов’язковим рішення міжнародних судів.

Як підкреслює Володимир Фесенко, висновок суду повинен ґрунтуватися на визнанні факту анексії Криму і агресії Росії проти України на Донбасі.

Якщо будуть визнані поставки зброї бойовикам Росією, то це факт агресії. Надалі в ООН при спробі Росії нас звинуватити ми можемо посилатися на це рішення,
– говорить експерт.

Володимир Фесенко нагадав, що проти Росії йдуть розгляди в різних міжнародних судах. Зокрема, розглядається фінансове питання в Стокгольмському арбітражі з газового конфлікту між "Нафтогазом" і російським "Газпромом", в Лондонському арбітражі – з приводу позики Януковича в Росії трьох мільярдів доларів перед самою втечею. Ще один процес триває в Європейському суді з прав людини. Як зауважує експерт, українська влада обрала таку тактику, і важливо, що все йде по частинах в процесі судових позовів України проти Росії.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Петро Порошенко доручив МЗС України передати позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі щодо порушення Росією Конвенції ООН щодо протидії фінансування тероризму та Конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації.

З 6 по 9 березня у Міжнародному суді ООН в Гаазі, проходять слухання у справі "Україна проти Росії". Рішення про введення тимчасових заходів щодо Росії Міжнародний суд ООН винесе до кінця квітня.

Теги статьи: финансирование террористовОружиеУкраинаРоссияФесенко ВладимирГаагский суд
Версия для печати Послать другу

Важные новости

Лента новостей


loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

Кто из представителей новой власти является самым главным коррупционером?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте