У скандальної судді з Києва знайшли мільйони кешу, вражаючий автопарк і гектари землі по Україні

13:27, 03.03.2017
Поделиться:
684   0
У скандальної судді з Києва знайшли мільйони кешу, вражаючий автопарк і гектари землі по Україні

У скандальної судді з Києва знайшли мільйони кешу, вражаючий автопарк і гектари землі по Україні

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Оксана Епель задекларувала мільйонні статки, кілька земельних ділянок та люксовий автопарк.

Крім того, як зазначається у розслідуванні проекту Prosud, чоловік "слуги Феміди" теж володіє великою кількістю майна по всій Україні і навіть в окупованих Криму й Донецьку.

Як зазначається, суддівську кар’єру Епель розпочала в 2007 році на посаді судді Київського районного суду м. Донецька.

В 2013 році Оксану Епель переводять до Києва на посаду судді Київського апеляційного адміністративного суду, де вона працює і дотепер. Суддя Епель подала свою кандидатуру на посаду судді нового Верховного суду, однак, 20 грудня 2016 року Вища кваліфікаційна комісія прийняла рішення про недопуск пані Епель до конкурсу. 10 лютого 2017 року Оксана Епель вирішує спробувати потрапити на ще одну високу посаду, а саме стати членом Вищої ради правосуддя.

У липні 2016 року суддя Оксана Епель пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання та підтвердила здатність вершити правосуддя. Пройти кваліфікаційне оцінювання судді не завадило ані шість скарг на суддю, що на той момент перебували на розгляді ВККС, ані те, що за результатами тесту пані Епель потребує підвищення кваліфікації, ані величезні статки.

Голова Вищої кваліфікаційної комісії Сергій Козьяков лише порадив судді Епель користуватися "більш скромними" автівками в робочих поїздках та рекомендував кілька художніх фільмів для перегляду.

Автопарк судді неодноразово ставав приводом для різних журналістських розслідувань.

Так відповідно до декларації у власності судді та її родини є Jaguar XF 2008 р.в., Porsche Cayenne 2011 р.в., Volkswagen CC 2012 р.в. та Lexus RX350 2008 р.в.

Незважаючи на невідповідність доходів та майна судді, виявлених НАБУ, голова ВККС під час проходження суддею Епель кваліфікаційного оцінювання сказав, що вона надала "вичерпні пояснення" походженню своїх статків.

Проаналізувавши декларації Оксани Епель за 2013, 2015 та 2016 роки, журналістами були виявлені чималі задекларовані статки її чоловіка.

"Однак як в 2013, так і в 2015 роках більшість цих коштів отримано від відчуження майна та цінних паперів, власне заробітна плата чоловіка в 2013 та 2016 році займає зовсім невелику частку з доходів, а в декларації за 2015 – зовсім відсутня. Цікавим є те, що з декларації судді абсолютно не зрозуміло, яке саме майно продається, можемо припустити, що йдеться про майно, яке купується і продається протягом одного року", – йдеться у матеріалі.

З відкритих джерел також стало відомо, що чоловік судді – Олександр Епель є донецьким підприємцем, щільно пов’язаним з екс-міністром доходів та зборів часів Януковича Олександром Клименком.

Також Олександр Епель є керівником та одним із власників "акціонерно-комерційного банку "Капітал".

Щодо майна, яким володіє чоловік судді, то його немало.

Відповідно до декларації родина Епель володіє земельними ділянками загальною площею 11937 кв. м, з них 4 ділянки в Донецькій області загальною площею – 2994 кв. м, 4 ділянки в Криму площею 3 100 кв. м та  ділянка в с. Лісники поблизу Києва площею 2511 кв. м.

Також чоловік судді Епель також володіє будинком площею 590 кв. м у Донецьку, в якому, очевидно, і проживала родина до переїзду в Київ, проте зареєстроване право власності на цей будинок тільки в травні 2014 року, вже після переїзду родини до Києва та окупації Донецька.

Згідно з декларацією судді, після переїзду до Києва родина орендує будинок площею 305 кв. м, однак, жодних видатків на оренду житла в декларації судді не зазначено, тому можемо припустити, що проживають вони там безкоштовно.

Однак, очевидно, жити в орендованому будинку родина судді Епель планує не довго, адже будує свій власний маєток площею 841 кв. м в тих самих Лісниках.

Хоча за всіма ознаками жити в Києві суддя не планує, згідно з декларацією, її родина орендує кімнату в гуртожитку площею 12 кв. м.

"На нашу думку, єдиною причиною оренди такого житла Оксаною Епель, що проживає та розбудовується під Києвом, є бажання отримати службову квартиру в Києві", - йдеться у розслідуванні.

Вражає також і кількість задекларованих готівкових коштів суддею Епель - більше 7 млн грн,  що вже перевищує загальний задекларований прибуток родини Епель.

"Нагадаємо, що зараз суддя Оксана Епель є кандидатом до складу Вищої ради правосуддя – органу, на який покладена найважливіша задача щодо очищення судової системи. Чи має право очищувати та реформувати систему суддя, майно якої, джерела доходів родини та бізнес-зв’язки чоловіка викликають більше запитань ніж відповідей? На наше переконання – ні. Однак вирішуватимуть це судді на Всеукраїнському з’їзді 15-16 березня 2017 року", - резюмується у матеріалі.

Нагадаємо, нещодавно у судді Вищого адмінсуду знайшли майна на десятки мільйонів, хоча вона запевняє, що живе лише на зарплату.

obozrevatel.com

Теги статьи: Антикоррупционное бюроКиевэлектронное декларированиеЕпель Оксана
Автор статьи: Павел Немченко
Смотреть все новости автора
Версия для печати Послать другу

Важные новости

Лента новостей


loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте