Лев Парцхаладзе замішаний у будівельній афері ЖК «Петровський квартал»

08:46, 08.11.2017
Поделиться:
607   0
Лев Парцхаладзе замішаний у будівельній афері ЖК «Петровський квартал»

Лев Парцхаладзе замішаний у будівельній афері ЖК «Петровський квартал»

Житловий комплекс «Петровський квартал» - це спільна земельна афера двох чиновників: першого заступника губернатора Київщини Льва Парцхаладзе і голови Києво-Святошинської районної ради Олександра Тигова. Землю під висотки отримали через тіньові схеми, забудували сільськогосподарські угіддя, доходи заховали в офшорах – все в традиціях олігархату.

Відомий забудовник Лев Парцхаладзе змінив місце дислокації: переніс своє крісло з Києва (де він кілька скликань був депутатом Київради і володів будівельною корпорацією «XXI століття») до Київської області (з лютого минулого року Парцхаладзе – перший заступник губернатора).

За Львом Ревазовичем потягнулися в область і його будівельні скандали. В столиці його знали, як забудовника історичних місць древнього Києва. А тепер Парцхаладзе будує бізнес у полях між селами Петрівське та  (7 кілометрів від Окружної столичної дороги). З’ясувалося, що Лев Парцхаладзе причетний до будівництва ЖК «Петровський квартал». 20 гектарів сільських земель перетворилися на величезний комплекс. Це спільний бізнес першого заступника губернатора Київщини Льва Парцхаладзе і його підлеглого, голови Києво-Святошинської районної ради Олександра Тигова. Перший – забудовник. Другий – один з власників комплексу. 

«Петровський квартал» займає 20 гектарів земель 

Журналістам вдалося дізнатися, що один з кінцевих власників ТОВ «Петровський квартал» – син Олександра Тигова Руслан. Комплекс зареєстрований на його закордонну компанію. До речі, важливий момент: у своїй декларації за 2015 рік голова Києво-Святошинської районної ради Олександр Тигов вказав, що прибуток його сина – це нуль. Дивно, що Житловий комплекс «Петровський квартал», де квартири продаються за мільйони, не приносить прибутку родині Тигових.

Але ще цікавіше, як 20 гектарів сільськогосподарських земель опинилися в руках Парцхаладзе-Тигова і пішли під забудову. Відповідно до документів, частину ділянок під комплекс було видано у власність Петрівською сільською радою. Друга частина видана у власність Софіївською Борщагівською сільською радою також у власність. Тобто територія, яка опинилася під забудовую територіально знаходиться в межах двох селищних рад, а отже нею повинна була розпоряджатися Києво-Святошинська районна рада, а не селищні ради. Зрозуміло, що Тигов, як голова районної ради, не хотів власноручно підписувати документи на виділення землі під свою ж забудову. Тому й «делегував» це підлеглим – селищним головам.  

Код А.01.03, відповідно до класифікації, позначає землі сільськогосподарського призначення 

До речі, 20 гектарів території навіть не потрудилися розпиляти на ділянки по 0,10 гектарів, як це прописано в законодавстві Нарізали землю під «Петровський квартал» гектарами. Чому ж ні? Від кого ховатися: всі свої. Від зама губернатора до селищних голів.

Однак найбільше порушення, на наш погляд, в іншому. У дозвільних документах «Петровського кварталу» вказано, що цільове призначення землі, де стоїть комплекс, – це житлова та громадська забудова. Однак ця ж сама земельна ділянка у публічному кадастрі значиться як землі сільськогосподарського призначення. По суті, багатоповерхівки збудовані на полі, де фермери мають повне право вирощувати пшеницю, соняшник чи інші культури. Як відомо, відповідно до законів України, наразі діє мораторій на розпорядження землями сільськогосподарського призначення.

За словами юристів, при зміні цільового призначення земель сільськогосподарського призначення на житлову та громадську забудову мала бути технічна документація і відповідні рішення контролюючих органів, погоджувальні висновки. Якщо такі документи дійсно існують – їх повинні вивчити правоохоронні органи. Зокрема, прокуратури та Антикорупційний комітет, бо тут, очевидно, мають місце корупція та зловживання службовим становищем.

До речі, офіційний сайт Києво-Святошинської районної державної адміністрації не містить жодної інформації стосовно програми економічного і соціального розвитку Києво-Святошинського району (регіональна містобудівна документація). А на сайтах сільських рад немає інформації про генеральні плани сіл. Тому не зрозуміло, на підставі якого документу встановлені містобудівні умови та обмеження для здійснення забудови та на підставі якого документу змінювалося цільове призначення земельних ділянок. 

На публічній кадастровій карті України земельна ділянка, на яку посередники Парцхаладзе і Тигова отримали акт про право власності, взагалі не значиться 

Судячи тільки з тих порушень, які нам вдалося виявити, «Петровський квартал» – це не просто житловий комплекс. Це помпезний пам’ятник олігархам та корупції в органах влади. Є надія, що він скоро може стати й доказовою базою у кримінальній справі проти Парцхаладзе і Тигова.

Але це видається реальним після останніх заяв Генпрокурора України. Як відомо, Юрій Луценко повідомив, що Генпрокуратура відкрила кримінальну справу проти міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Тому в нових політичних реаліях Парцхаладзе і Тигову навряд чи довго вдасться ховатися за «партійними квитками» президентської партії. 

Олег Бойко

Теги статьи: Аваков АрсенЛуценко ЮрійГенпрокуратураТигов РусланБудівельна афераАфераЖК Петровський кварталПарцхаладзе ЛевТигов Олександр
Версия для печати Послать другу

Важные новости

Лента новостей

17 октября 2021 г.

loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

Кто из представителей новой власти является самым главным коррупционером?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте