Офіс генпрокурора назвав причину Іловайської трагедії

22:08, 21.08.2020     6310
Офіс генпрокурора назвав причину Іловайської трагедії
Офіс генпрокурора назвав причину Іловайської трагедії

Офіс Генерального прокурора оприлюднив висновок щодо причин Іловайської трагедії влітку 2014 року. Вона сталася виключно через пряме вторгнення регулярної армії Росії.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Згідно з висновками експертів та комплексу інших здобутих доказів, єдиним фактором, що призвів до трагічних подій під Іловайськом, є військова агресія ЗС РФ», — йдеться у повідомленні.

Так, 20-24 серпня сталося наймасштабніше пряме вторгнення Росії на територію України, на той момент сили російської армії складалися з дев’яти батальйонно-тактичних груп: 3500 військових, до 60 танків, до 320 БМД (БМП), до 60 гармат, до 45 мінометів та 5 протитанкових ракетних комплексів.

В Офісі генпрокурора наголошують на критичному для України співвідношенні сил в районі Іловайська у порівнянні із силами армії РФ та підконтрольними їй бойовиками: особовий склад — 1 до 18; танки — 1 до 11; бронетехніка — 1 до 16; артилерія — 1 до 15; «Гради» — 1 до 24.

«Вже 24-25 серпня батальйони МВС України «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ», Нацгвардії «Донбас» і сили сектору «Б» потрапили в оточення ворога», — додали в ОГП.

26-28 серпня керівництво Антитерористичної операції почало переговори з російським Генштабом про вихід українських бійців з оточення гуманітарними коридорами. Однак 29 серпня за безпосередньої вказівки Генштабу ЗС РФ російські військовослужбовці впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових.

Також за наказом російського командування військові РФ та бойовики вбили поранених українських військовослужбовців, які не чинили опір.

Загалом загинули, за даними Офісу генпрокурора, 366 українських воїнів, 429 — отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 — потрапили у полон.

Зібрані докази воєнних злочинів з боку Росії передали до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду для вирішення питання про відкриття кримінального провадження.

Раніше колишній начальник Генштабу ЗСУ Муженко розповів, що трапилося в Іловайську.


Перейти на полную версию статьи